Tisztában vagyunk azzal, és meg is szoktuk már, hogy testünkön belül jönnek-mennek a vírusok és baktériumok. Az azonban végképp mindenkit kiborítana, ha a bőre alatt izgő-mozgó, majd egy méteres féreggel kellene szembesülnie. Pedig mindannyian ki vagyunk téve a paraziták támadásainak, ráadásul ezek az élőlények hihetetlen kreativitással képesek bejutni a szervezetbe.
Guineai féreg (Filaria medinensis Gm. v. Dracunculus medinensis)
A guineai féreg icike-picike, mikroszkopikus lényként kezdi pályafutását, amikor is befészkeli magát a vízibolha testébe. A vízibolha könnyen az úszkáló ember gyomrában találja magát, majd miután a gyomorban uralkodó kíméletlen körülmények közt leli halálát, emlékül hátrahagyja a guineai féreg lárváját.A lárva a lágy, húsos közegbe fúrja magát, és hozzákezd a növekedéshez. Egy évvel a fertőzést követően, a kifejlett féreg már kb. 1 méter hosszú, és mert ilyen szép nagyra nőtt, a szűk emberi test többé már nem a legmegfelelőbb közeg a számára, ezért a féreg igyekszik kijutni. Ez az a pont, ahonnan még bizarrabb fordulatot vesz a történet, mert a féreg szó szerint kirágja magát az ember bőre alól, miközben égető érzést okozó, hólyagos lyukat képez a bőrben. Az égető érzés arra ösztökéli a fertőzöttet, hogy csillapításként a vízbe meneküljön, és a féreg erre a pillanatra vár, mert alighogy gazdája belép a vízbe, a lyukon keresztül kidugja fejét, és tejszerű váladék kíséretében lárvák ezreit lövelli a vízbe. A lárvákat a gyanútlan vízibolhák bekebelezik, és a folyamat kezdődik elölről.
Cymothoa Exigua
Egyrészről megnyugodhatunk, mert nem ártalmas az emberre, másrészt viszont ez az egyik legmeghökkentőbb parazita, amiről valaha is hallani lehetett. A Cymothoa Exigua egy apró rákféle, amelyik a halak testébe férkőzik, majd egészen a kopoltyúkig küzdi magát. Ez eddig tipikus parazitaviselkedés. Ezután azonban rákapcsolódik a hal nyelvére, és azon keresztül szívogatja a hal vérét. És ez még csak a kezdet…
Ahogy a kis „pótnyelvecske” növekedni kezd, egyre kevesebb vér jut a hal igazi nyelvébe, ami annak fokozatos elhalását eredményezi. A jóságos parazita ezért, saját testével helyettesíti az elhalt nyelvet, amit a hal a saját nyelvéhez hasonlóan képes is használni.
Lószőrféreg
A szöcskéket öngyilkosságba kergető lószőrféreg lárvaként kerül a rovar testébe. A gyanútlan szöcskében akár egy méter hosszúságúra is megnőtt, ivarérett féreg óriási problémával szembesül, méghozzá, hogy míg a csábító nőstények a vízben tanyáznak, ő bennragadt egy szöcske testében.
Szorult helyzetében ördögi tervet eszel ki, és átprogramozza a rovar agyát, hogy az megkeresse a legközelebbi vizet, és rögvest fejest ugorjon bele, annak ellenére, hogy a szöcskék nem tudnak úszni. Amint vendéglátója és taxisofőrje a vízben elpusztult, a féreg utat tör a világba a rovar ánuszán keresztül, és szép reményekkel elindul a párválasztás felé.
Leucochloridium paradoxum
Ez a parazita, a mindenhová belemászó csigák szervezetébe kerül, és onnan valamilyen úton-módon a madarak gyomrába szeretne jutni. A csigák azonban nem kedvelt csemegéi a madaraknak, viszont annál gusztusosabbnak találják a hernyókat. Ezért mikor a parazita rájön, hogy a csigával rossz lóra tett, benyomul annak szemcsápjába, ott megdagad, és hernyóra emlékeztető formát vesz fel, sőt még a hernyó mozgását is imitálja.
Miután a csiga agyát teljesen hatalmába kerítette és totális kontrollal rendelkezik az állat felett, kivezeti a nyílt terepre, a madarak szabad prédájára. A madarak szervezetébe kerülve peterakásba kezd, a peték az ürülékkel a szabadba jutnak. Az ürülékbe ismét belemászó csigák jóvoltából pedig a kör bezárul.
Smaragd ékszerdarázs (Ampulla compressa)
Ez a rovar gondos anyaként biztonságban szeretné tudni lárvái fejlődését, és határozott meggyőződése szerint a csótány a legmegfelelőbb bébiszitter. A csótány viszont agresszív és sokallta nagyobb nála, ám ő találékony anyaként, megtalálja a módját, hogyan bírja rá a csótányt a gyermekfelügyeletre. A vonakodó csótányt nemes egyszerűséggel leszúrja és megbénítja, majd egy másik, jól irányzott injekcióval blokkolja a csótány agyi receptorait, amivel lényegében kiiktatja a rovarba kódolt „küzdj vagy menekülj” választ, és egy ártalmatlan zombivá alakítja.
Most, hogy szert tett egy saját csótányra, az odújához vezeti, és szépen rárakja petéjét, mely ezután a csótány testnedveiből és szöveteiből táplálkozik. A szerető darázsmama még apró kavicsokkal is betakarja a csótányba rakott petét, ami bebábozódik, és miután teljesen felfalta pótmamája belsejét, végül kikel a csótánybölcsőből.
Ezeket olvasta már?
- Nyugodjon meg, nem olyan perverz, mit gondolná
- Megmagyarázhatatlan műtét utáni jelenségek
- Szoláriumba megy vagy a saját temetésére?
- Furcsaságok műtét közben
- Hogyan hat a menstruáció a székelési szokásainkra?
- 2014 orvosi rejtélyei
- Meg nem érdemelt kutatói hírnév
- A fogorvoslás fájdalmas története
- Emberek, akik levágatták a lábukat
- A legőrültebb dolgok, amit húgycsőből távolítottak el